Fox River Sekizlisi

The Fox River Eight(Fox River Sekizlisi), medyanın Fox River Eyalet Hapishanesi’nden kaçan sekiz mahkuma verdiği isimdir. Bu sekiz kaçak hapishane duvarlarından atladıktan sonra her an takip edilmiştir. Tüm medya araçlarında yakalanmaları için teşhir edilmişlerdir.

pb-2

Tarihi

2005 Yılı Fox River

Tüm olaylar Lincoln Burrows’un mahkum edildikten sonra idam kararına çarptırılmasıyla başladı. Ağabeyi Lincoln Burrows’un masum olduğuna inanan Michael Scofield, ağabeyini dışarı çıkarmak için bir kaçış planı tasarladı. Planın ilk ayağı Michael Scofield’in bir bankayı soyması ve kendisini Fox River’a aldırmasıydı. Scofield, Fox River’a girdikten sonra planın diğer aşamalarını da gerçekleştirmeyi başardı. Planın son aşamasında ise on mahkum ile bu durum kaçma girişimi haline getirildi. Fakat iki kişi kaçmayı başaramadı. Charles Westmoreland kaçış gecesi bir yara aldı ve bu yara sebebiyle hayatını kaybetti. Manche Sanchez ise kaçış esnasında yakalandı. Cezaevi duvarlarından dışarıya kaçmayı başaran sekiz mahkumdan, yaralanan T-Bag, Haywire ve Tweener dışarıda tek başlarına kalmışlardır. Diğer beşli ise Abruzzi tarafından ayarlanan uçağı yakalamak için havaalanına ulaşmaya yönelik plan yaptı. Onları götürecek olan uçak uzakta olduğu için yetişemediler ve uçağı kaçırdılar. Uçağın arkasından koşmak zorunda kaldılar ama bir sonuç alamadılar. Kaçaklar bu olaydan sonra (kardeşler Michael ve Lincoln haricinde) ayrıldılar ve kendi yollarına gittiler.Grup daha sonra Westmoreland’ın sakladığı parayı aramak için yeniden bir araya geldi. FBI Ajanı Alexander Mahone, Tweener’ı ve Haywire’e öldürdü. C-Note, Ajan Mahone’ye karşı korunmak için tanık koruma programına katıldı. Michael ve T-Bag, Panama’daki Sona Hapishanesinde hapsedildiler. Michael buradan son anda firar etti fakat bu sefer de Sucre Sona’ya düştü. Güncel durumda ise Lincoln bütün suçlamalardan aklandı ve yaşamını Panama’da sürdürdü. Michael’ın kaçışından üç gün sonra T-Bag ve Sucre’de Sona’dan kaçmayı başardı. Üç kaçak yetkilileri atlatmayı sürdürdü. En sonunda ise, Scylla hükümete teslim edildi, Michael ve Sucre aklandı, T-Bag Fox River’a geri gönderildi.

Sonrası

Serinin sonunda temize çıkan ve hapsedilmeyen ya da ölmeyen sadece Benjamin Franklin, Fernando Sucre ve Lincoln Burrows’tur. Michael Scofield ise elektrik akımı ile kendini öldürmüştür(Öyle bilinmiştir). Haywire intihar etti. David Apolskis Alexander Mahone tarafından öldürüldü. Abruzzi SWAT tarafından vurularak öldürüldü. T-Bag ise Fox River’a geri gönderildi.

T-Bag, Fox River’dan yine kaçtı fakat birkaç gün sonra yakalandı.

Üyeleri

Michael Scofield

Lincoln Burrows

John Abruzzi

Fernando Sucre

Theodore Bagwell

Benjamin Franklin

David Apolskis

Charles Patoshik

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir